אופציה למשלוחים מהיום להיום תוך 3 שעות מרגע ההזמנה

המחירים אינם תקפים ליום האהבה - יש לשאול את המוכרים

אנטוריום איך מטפלים? – המדריך המלא

אין אוהב פרחים שלא מכיר את פרח האנטוריום. מדובר בפרח בולט ויפיפייה במיוחד שמתדהר בפריחה אדומה הייחודית רק לו. גם אם השם לא נשמע לכם מוכר, סביר להניח שפגשתם אותו כבר באחת המשתלות בארץ או שאפילו קיבלתם אותו כמתנה לחג או לאירוע משמח אחר. ישראלים רבים בוחרים להעניק את הפרח הזה לאנשים הקרובים אליהם בימים חשובים, כנראה בגלל הצבע העז שלו שמתקשר לאהבה ולרגש.

רבים מהלקוחות שלנו שואלים אותו כיצד אפשר לגרום לפרח הזה להאריך ימים. הם רוצים להנות ממנו ומהפריחה שלו כמה שיותר, ובשל כך צריך להכיר את הפרח לעומק ואת התנאים שגורמים לו לפרוח. על מנת לענות על כל השאלות אחת ולתמיד הכנו לכם את המאמר הזה. כאן תוכלו למצוא את כל המידע שחשוב לדעת אודות צמח האנטוריום ותגלו את כל הכלים שיעזרו לכם לשמור עליו לאורך זמן.

אנו יודעים שלא קל ואף מבלבל לגדל עציץ בבית, במיוחד כאשר אותם עציצים אינם ממשפחת ההקקטוסים ולכן אנו נמשיך לעלות עבורכם מאמרים כמו "אנטוריום איך מטפלים" על מנת שתוכלו לרכוש ידע עבור כל עציץ שתרכשו.

אנטוריום איך מטפלים

מהם תנאי הגידול של אנטוריום?

כשזה מגיע לתנאי הגידול, צמח האנטוריום לא ממש שונה מאיתנו. גם הוא אוהב סביבה חמה באופן יחסי והוא לרוב מגיע לסביב צמיחתו כשהוא נמצא בסביבה בעלת טמפרטורה של כ-20 מעלות. בניגוד אלינו, הצמח כנראה לא ישרוד מזג אוויר של חמסין, כך שכנראה לא כדאי להציב אותו ממש על אדן החלון. בנוסף, צמח האנטוריום מאוד אוהב להיות בסביבה לחה. בתקופות החמות של השנה כדאי להשפריץ על הצמח מעט מים באמצעות שפריצר ייעודי. הקפידו להקצות לצמח שפריצר משלו על מנת שלא יגיעו אליו מיני מזיקים או לכלולים לא רצויים שיכולים לפגוע בגדילה שלו. 

איך שותלים את צמח האנטוריום?

אחד הכלים הראשונים שיכולים לקבוע את השגשוג של צמח האנטריום הוא השתילה שלו. אנחנו מזמינים אתכם לא להתעצל ולהשקיע בשתילה מושקעת יותר של הצמח על מנת שתוכלו להנות ממנו לאורך זמן. עבור בני האדם, כל אדמה נראית דומה לחברתה, אך עבור הצמחים זהו עולם ומלואו. צמח האנטוריום זקוק לסוג אדמה מאוד מסוים על מנת להגיע לשיא הפריחה, וסוג האדמה הנדרש משתנה בהתאם לגילו ולמצבו הראשוני של הצמח.

כפי שכבר אמרנו, האנטוריום אוהב לחות, כך שהוא צריך אדמה שיכולה לספק לו את הלחות שהוא כל כך זקוק לה. אדמת פרילייט היא אחד מסוגי האדמה שהאנטרויום מאוד אוהב, ופעמים רבות ניתן לשלב אותה עם האדמה שמגיעה עם הצמח. בעת הרכישה מומלץ לבקש עוד קצת מידע על האדמה שמגיעה עם הצמח, בכדי שתוכלו לדעת מהם צעדי הטיפול שתצטרכו לעשות בעצמכם בהמשך.

אנטוריום חולה - איך מטפלים במחלות?

צמח האנטוריום הוא צמח מעט רגיש, והוא יכול להגיב לכמה סוגי מזיקים שקיימים כמעט בכל בית כמו קמחיות או כנימות. בנוסף, הצמח יכול לסבול ממספר מחלות הייעודיות לצמח זה, בראשן מחלת ה- RHIZOCTINIA שנגרמת משילוב של חום ולחות גבוהים במיוחד. מעבר לכך, חשוב לדעת כי צמח האנטוריום הינו רעיל עבור בני אדם וחיות כאחד. במקרה של בליעה של הצמח יכולים להופיע מגוון סימפטומים, החל מתפרחות וגירודים ועד להקאות וכאבי בטן עזים.

איך מטפלים באנטוריום?

ישנן כמה דרכים פשוטות לטפל בצמח האנטוריום שלכם ולמנוע ממנו לצבור מחלות ומזיקים שונים. הטיפול המונע הטוב ביותר עבור כל סוגי המזיקים הקטנים הוא פשוט לדאוג לניקיון של הצמח. עברו על כל חלקי הצמח באמצעות מטלית לחה (ונקייה!) והקפידו לעבור על כל חלק וחלק בו. לאחר מכן רססו את הצמח בעדינות עם ספריי מים על מנת שהוא יישאר לח תמיד. על מנת למנוע מחלות מורכבות יותר בצמח יש לשמור על האדמה בה הוא נמצא. הקפידו להחליף את האדמה של עציץ הצמח בכל שנה על מנת לוודא שהיא עדיין יכולה לספוג נוזלים ולשמש לו בית לח ורטוב כמו שהוא באמת צריך.

איך משקים אנטוריום?

כידוע, כל סוג של פרח או עציץ זקוק להרבה מים מזינים על מנת להתפתח ולהגיע לשיא הפריחה. צמח האנטוריום אוהב אדמה לחה ומעט רטובה, לכן חשוב להקפיד על השקייה מאוזנת. המלצה שלנו? חושו את אדמת העציץ בקצה האצבעות שלכם. במידה ואתם מרגישים שהאדמה ללא ספק יבשה תוכלו להשקות את הצמח שלכם. השתדלו להימנע מהשקיית יתר שיכולה רק לגרום לנבילה מוקדמת של הצמח.

אנטוריום איך מטפלים – תאורה

מרבית הפרחים והצמחים שיש לנו בארץ ישראל מאוד אוהבים את אור השמש, והאנטוריום אינו שונה מהם. צמח האנטוריום הוא צמח חובב אור וחום, כך שאם תציבו את הצמח בנקודה חמה ומלאת שמש הצמח שלכם יפרח יותר. עם זאת, השתדלו למקם את הצמח כך שהוא לא יקבל אור שמש ישיר על התפרחת או הגבעול. אור שמש ישיר יכול לייבש את הצמח ולהביא לנבילה מוקדמת שלו, לכן השקיעו זמן במציאת המיקום האולטימטיבי.

במידה ואתם בוחרים לשתול את האנטוריום שלכם בחצר, סביר להניח שהוא יקבל אור שמש מידי. לכן, בעת השתילה, בחנו את החצר שלכם ונסו למצוא נקודה שבה אור השמש לא חזק במיוחד. בצעו תצפית קצרה על הגינה ושתלו את הצמח במקום הכי טוב לו. אנחנו ממליצים לכם לא להעביר את הצמח ממקום למקום משום שכך הוא לא יוכל להצמיח שורשים ולהתקבע כמו שצריך.

אנטוריום איך מדשנים

כמעט כולם יודעים שדישון הוא אחד מהכלים החשובים שכל צמח צריך. הדשן מלא במינרלים מזינים שהצמח סופג לתוכו ומשתמש בהם על מנת לפתח את עצמו, את השורשים ואת הקולטנים השונים שלו. גם במקרה של צמח האנטוריום חשוב להקפיד על דישון, אך לא כל דישון מתאים לו. ישנן מגוון תערובות של דשן, וכדאי לדעת כי צמח האנטוריום אוהב דשן מאוזן יחסית. מרבית האנשים לא מדשנים את הצמח שלהם, אך אם אתם רוצים לשמור עליו לאורך זמן כדאי להתייעץ ולברר מהו סוג הדשן המומלץ עבור פרח האנטוריום. 

עציץ אנטוריום טיפול

אנשים רבים בוחרים לרכוש עציץ אנטוריום בתור מתנה, וזה לגיטימי לחלוטין. עם זאת, חשוב לדעת כי צמח האנטוריום פחות משגשג בעציצים. לאחר שהענקתם את הצמח או הבאתם אותו הביתה, מומלץ להעביר אותו לעציץ מעט יותר רחב מהקטור של הצמח עצמו. חשוב לעשות זאת על מנת לתת לצמח מקום לצמוח, להתפתח ולהרחיב את השורשים שלו כמה שיותר. ככל ששורשי הצמח יהיו פרושים יותר ורחבים יותר כך הצמח יהיה עמיד וישגשג הרבה יותר.

אם אתם לא בטוחים שהגודל של העציץ שרכשתם מתאים לצמח אנחנו מזמינים אתכם פשוט לשאול. אנחנו נספק לכם את כל המידע שתצטרכו, וגם נשמח לספק לכם עציצים גדולים יותר במידה והעציץ המקורי פחות מתאים לצמח שרכשתם. כל מה שאתם צריכים זה רק לדבר איתנו 😊

אנחנו ב"פרחים של אורן" מקווים שהצלחנו להסביר לכם קצת יותר כיצד לשמור על צמח האנטוריום שלכם בצורה הטובה ביותר. אם אתם בוחרים להעניק את הצמח הזה לאדם קרוב אליו אנחנו ממליצים לכם לשתף אתו גם את המאמר הזה, כדי שיהיו לו את כל הכלים החשובים. במידה ויש לכם עוד שאלות או שאתם רוצים הצעות לשילובים מעניינים של האונטוריום עם צמחים אחרים אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר! אנו מקווים שבאמצעות מדריך זה "אנטוריום איך מטפלים" תוכלו לטפל בעציץ שלכם ושיפרח אצלכם שנים.