אופציה למשלוחים מהיום להיום תוך 3 שעות מרגע ההזמנה

המחירים אינם תקפים ליום האהבה - יש לשאול את המוכרים

איך לייבש פרחים? המדריך המלא

קיבלתם זר פרחים/סידור פרחים במתנה ועכשיו אתם רוצים לשמור על הפרחים לאורך זמן? זה הוא המדריך בשבילכם על מנת ללמוד "איך לייבש פרחים" שקיבלתם מהאהובים שלכם!

ייבוש פרחים היא פעולה אשר נעשית בדרך כלל בתור תחביב או לצורך מסחר, במסגרת פעולה זו לוקחים פרחים טריים ומעבירים אותם תהליך של ייבוש, תהליך ייבוש הפרחים מאפשר שמירה על הפרחים לאורך זמן רב. נוסף על כך, ייבוש פרחים מאפשר להשתמש בהם לצורך אספנות, לצורך קישוט של כרטיסי ברכה שונים ולצורך שימוש בטכניקות עיצוב שונות ומיוחדות.

איך לייבש פרחים?

ישנם מספר שיטות שונות ל"איך לייבש פרחים"

יייבוש פרחים יכולה להיות מלאכה מרגיעה ומתגמלת מאוד שתוכל להתחיל ביום אחד בלבד. כל מה שאתה צריך זה קצת מקום לפרוס ולהקשיב לנו. לפני שניגשים לפעולת הייבוש של הפרח יש לעבור על מספר קריטריונים אשר יבטיחו כי הפרחים יתביישו בצורה טובה יותר: 

  • אנו ממליצים לכם לייבש פרחים שעוד לא נפתחו בצורה מלאה כדי שעלי הכותרת של הפרח לא יאבדו במהלך תהליך הייבוש של הפרח.
  • קיימות מספר דרכים לייבוש פרחים – כל אחת מהן מתאימה לפרחים שונים, ייבוש פרחים באמצעות אוויר חם מתאים למשל לייבוש ורדים, ייבוש פרחים עדינים כמו למשל: חרצית ולילייה יעשה באמצעות מיקרוגל – ייבוש באמצעות שימוש במיקרוגל ישמור על צבעי הפרח ועל הצורה שלו באופן טוב יותר מאשר ייבוש הפרח באמצעות אוויר חם.

היתרונות של ייבוש פרחים

  • פרחים יבשים יכולים להחזיק כמה שנים טובות לעומת פרחים שמחזיקים בין 7-4 ימים.
  • אם יש לכם זמן וכוח , ייבוש פרחים בבית יחסוך לכם לכם פי 5 ממה שהייתם צריכים להוציא אם הייתם רוכשים אותם.

איך לייבש פרחים באמצעות תלייה?

אז איך לייבש פרחים על פי השיטה הראשונה? בשלב הראשון, יש להסיר עלים מיותרים מן הגבעול של הפרח. לאחר מכן, יש לקטום את גבעול הפרח לאורך הרצוי (מומלץ שלא יהיה קצר יותר מעשרה סנטימטרים) . כדי שצבעו של הפרח שימר במהלך הייבוש אסור לחשוף אותו לאור השמש לאחר שקוטמים את הגבעול. על מנת ליצור צרור של פרחים מיובשים, ניתן לאגד את מספר הפרחים הרצוי באמצעות גומייה.

את הפרחים צריך לתלות במקום יבש אך בעל אוורור, ארון בגדים יכול להיות מקום מצוין לכך. אנו ממליצים לכם לתלות את הפרחים באמצעות חוט עדין כמו למשל חוט דנטלי, את הפרחים צריך לקשור מאמצע הגבעול אל הקולב. תוכלו לתלות שתי קבוצות של פרחים משני צדי הקולב או לתלות קבוצה אחת של פרחים מאמצע הקולב – חשוב מאוד לתלות את הפרחים כאשר ראשם מופנה למטה.

מומלץ להשאיר את הפרחים לייבוש במשך שבועיים או שלושה שבועות לפחות. חשוב מאוד לוודא כי הפרחים יבשים לחלוטין לפני שמורידים אותם מן הקולב.

איך לייבש פרחים באמצעות שימוש באוויר חם?

אז איך לייבש פרחים על פי השיטה השנייה? בשלב הראשון יש להוריד את הפרחים מן הקולב ( לא לשכוח לוודא שהפרחים יבשים לחלוטין), לאחר מכן התיזו על הפרחים ספריי לשיער – ספריי לשיער מעניק לפרחים שכבת הגנה. כעת ניתן לתלות את הפרחים בכל מקום שתרצו בבית, ניתן לשים אותם באגרטל וגם להוריד את העלים כדי להשתמש בהם לצרכים שונים.

 נוסף על כך, תוכלו להשתמש בפרחים לצורך עיצוב של פרוייקטים אומנותיים, ניתן להשתמש בפרחים בתור מתנה מרגשת לכבוד יום ההולדת של אדם יקר לכם. פרחים אשר עברו ייבוש לא מסתדרים עם חום או עם אור שמש, בשל כך חשוב למצוא להם מקום מוצל לאחסון.

איך לייבש פרחים בתנור?

אז איך לייבש פרחים על פי השיטה השלישית? בשלב הראשון על מנת לייבש את הפרחים בצורה מהירה ניתן להשתמש במיקרוגל הנמצא בכל בית. על מנת לבצע זאת תצטרכו להצטייד במספר פריטים, חלק מהם בתוך הבית וחלקם מחנות פרחים הקרובה לביתכם. חפשו כלי עמיד לשימוש במיקרוגל. כלי זה צריך להיות בגודל שיוכל להכיל את הפרחים שתרצו לייבש. 

ייבוש פרחים ללא תמיכה יגרום לקריסה שלהם אל תוך צורת הכלי.  כדאי להשתמש בג'ל סיליקון שייתן תמיכה לפרחים ואף יעזור בקליטת הנוזלים מהפרח. את ג'ל הסיליקון (נקרא גם סיליקה ג'ל) ניתן לקנות בכל חנות פרחים הקרובה לבתיכם.

יש לכסות את תחתית הכלי בכ 2-1 סנטימטר ( ככל שהפרח גדול יותר נצטרך שכבה גדולה יותר) . בשלב הבא יש להניח את הפרחים כאשר התפרחת כלפי מעלה ולהוסיף שכבה נוספת מאותו ג'ל מעל הפרח ועל ידי כך הפרח יהיה מוקף בחומר היבש (הג'ל).

יש לשמור את ג'ל הסיליקון בבתיכם משום שתוכלו להשתמש בו בעתיד – הוא אינו חד פעמי.

זמן השהייה של הפרח במיקרוגל והטמפרטורה משתנה בין כל סוג של פרח, לכן יתכן שתצטרכו בהתחלה לבצע מבחן של ניסוי ותהייה על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר. יש למקם את הכלי עם הפרחים (לא לכסות את הכלי). כוונו את המיקרוגל לטמפרטורה הנמוכה ביותר (לא הפשרה) למשך זמן של 5-2 דק'. יש להשתמש בחום גבוה יותר לפרחים כמו ורדים . לעומת זאת, יש לחרציות או בשמה השני חיננית יש להשתמש בחום נמוך יותר. התחילו בחימום קצר של הפרחים ובדקו אותם מפעם לפעם. אם הם אינם התייבשו, תוכלו להמשיך את התהליך של הייבוש במיקרוגל.

כאשר הפרחים יתייבשו יש לכסות במהירות את הכלי ( בזמן שהם במיקרוגל) ולאחר מכן הוציאו את הכלי מהמיקרוגל. יש לפתוח את המכסה של הכלי – פתיחה של רבע סנטימטר ולהשאיר כך לכ – 24 שעות. לאחר מכן, כשהפרחים התקררו, נקו את עלי הכותרת עם מברשת עדינה ורססו אותם בספריי אקריליק.

לאחר כל השלבים הללו תוכלו להשיג את מה שרציתם, פרחים מיובשים שאיתם תוכלו לקשט את בתיכם.

אנו מקווים שבאמצעות מדריך זה "איך לייבש פרחים" תוכלו לייבש פרחים בקלות ובכוחות עצמכם!